Paulini Wrocław

8 Niedziela Zwykła 27 lutego OGŁOSZENIA

8 Niedziela Zwykła 27 lutego OGŁOSZENIA

1.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w tym dniach, by modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, oraz w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Pół godziny wcześniej, o godz.10.30 modlitwa różańcowa, również w intencji wynagradzającej.

2.  Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni od godz. 13.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 dzieci, które pragną zawierzyć siebie Maryi i przez Nią Bogu oraz przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

3. Okres Wielkiego Postu, który w tym roku rozpocznie się w najbliższą środę, tj. 2 marca, to czas 40 dni przygotowania nas do obchodów Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. To umartwienie ma sens przede wszystkim duchowy, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu wyciszenie i modlitwa. Na Msze św. w tym dniu połączone z obrzędem posypania głów popiołem, zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00.

5. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, a nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą w niedzielę wielkopostną o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i wypraszania ducha skruchy i nawrócenia.

6. Zapraszamy na rekolekcje Wielkopostne już za tydzień 6 marca, czyli w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Będą one trwały do środy 9 marca. W tym roku poprowadzi je dla nas o. Michał Gawryluk - paulin. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych. W tygodniu natomiast, od poniedziałku do środy, zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30, 18.00.

7. W przyszłą niedzielę we Wrocławiu odbędzie się XVI Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Pod wrocławskimi kościołami na rzecz tych Chorych odbędą się kwesty. Wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie, dlatego całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na potrzeby chorych.

8. Przy galerii ikon mieszczącej się przy naszym kościele zbieramy dary pierwszej pomocy, jedzenia i sprzętu dla żołnierzy na froncie. Pomoc ta trafi bezpośrednio do wojskowych, a oni przetransportują ją dalej. Pomoc przewieziemy na granicę, po czym zostanie ona przekazana wolontariuszom z Ukrainy. Szczegóły tej akcji:

https://www.inblessedart.pl/index.php/pl/wspieranie-wschodniej-ukrainy-dzieci-pionierskie/628-wspieramy-ukraine-szybka-akcja-pomocy

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i życzliwość nam okazywaną. Życzymy sobie nawzajem, abyśmy w trudach i cierpieniach, których doświadczają nasi bracia na Ukrainie łączyli się z naszym Panem i Zbawicielem, składając Bogu duchową ofiarę w intencji ustania wojny i odnowy duchowej wszystkich ludzi.

10. Od jutra rozpoczynamy w naszym kościele katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.45 w kościele. Zachęcamy do udziału w katechezach, których celem jest pogłębienie naszej wiary.

11.   Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego parafianina: śp. Zenona Kluja oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…