Paulini Wrocław

3 Niedziela Zwykła 23 stycznia OGŁOSZENIA

3 Niedziela Zwykła 23 stycznia OGŁOSZENIA

1. W ubiegły czwartek zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Z całego serca dziękujemy za gościnne przyjęcie ojców, za życzliwość której w wielu domach doświadczyliśmy oraz za ofiary, które przy okazji kolędy zostały złożone na potrzeby parafii.

2. Kalendarz Liturgiczny:
we wtorek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
w środę – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa,
w piątek – wsp. św. Tomasza z Akwinu

3. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i po niej modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. Pragniemy z Maryją zawierzać Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości. Przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy zawierzać Bogu przede wszystkim to, co jest dla nas trudne i gorzkie.

4. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania od godz. 22.00 do 5.30 w sobotę kościół będzie zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła w nocy będą możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę.

5. Przyszła sobota to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 9.00. Zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 30 stycznia 2022 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego (czyli za tydzień), okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.

7. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które każdego tygodnia sprzątają i przyozdabiają kościół oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami. W każdą ostatnią sobotę miesiąca na rannej Mszy św. modlimy się w intencjach naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców.