Paulini Wrocław

2 Niedziela Zwykła 16 stycznia OGŁOSZENIA

2 Niedziela Zwykła 16 stycznia OGŁOSZENIA

1.  We wszystkich klasztorach paulińskich dzisiejsza niedziela, przeżywana jest jako zewnętrzna uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, głównego Patrona i Patriarchy naszego paulińskiego zakonu. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w naszych intencjach, za wszelkie oznaki i gesty życzliwości oraz troski o naszą wspólnotę zakonną posługującą tutaj we Wrocławiu.

2.  W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Chcemy przez nią wyrazić naszą wdzięczność Bogu za dar bł. Euzebiusza, założyciela naszego paulińskiego zakonu, jego przykład i rolę, jaką odegrał w nadaniu właściwego kształtu i drodze naszego zakonnego życia.

1.  Za tydzień serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 rodziny, które pragną zawierzyć siebie Maryi i przez Nią Bogu oraz przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

3. W ramach wizyty duszpasterskiej od jutra od godziny 16.00 udamy się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.
 
Plan kolędy przedstawia się następująco:
w poniedziałek 17 stycznia – ul. Bolesławiecka, Złotoryjska, Strzegomska, Robotnicza, Góralska, Braniborska
we wtorek 18 stycznia – ul. Nowy Świat, Nabycińska, Legnicka, Dobra oraz Jana Pawła II
w środę 19 stycznia – ul. Św. Antoniego, Podwale, Zelwerowicza, Drzewna, Sokolnicza, Sikorskiego, Pl. Orląt Lwowskich
w czwartek 20 stycznia – ul. Św. Mikołaja, Ruska, Włodkowica, Cieszyńskiego.
 
4.  Kalendarz Liturgiczny:
      w poniedziałek – wsp. św. Antoniego, pustelnika
      w czwartek – wsp. bł. Euzebiusza, założyciela zakonu paulinów oraz. W tym dniu        również swój dzień imienin obchodzi nasz współbrat – o.   Sebastian Gotkowicz.    Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
      w piątek – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

5.  Bożemu Miłosierdziu polećmy parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Barbarę Szyszka, śp. Zbigniewa Dajewskiego oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…