Paulini Wrocław

Niedziela Chrztu Pańskiego 9 stycznia OGŁOSZENIA

Niedziela Chrztu Pańskiego 9 stycznia OGŁOSZENIA

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, rozpoczynając od jutra okres zwykły.

2. Nowenna ku czci Patriarchy Zakonu Paulinów - św. Pawła I Pustelnika, zwana „Pawełkami”, codziennie o godz. 17.30. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy.

3. W najbliższą sobotę 15 stycznia – uroczystość św. Pawła I Pustelnika. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 odnowimy nasze śluby zakonne. Dla naszej wspólnoty i dla całego paulińskiego zakonu jest to główna uroczystość patronalna. Polecamy się w tym dniu Waszej szczególnej pamięci modlitewnej.

4. W najbliższy, drugi piątek miesiąca, zapraszamy do naszego Sanktuarium na nocne czuwanie z Maryją, Matką Jezusa. Początek czuwania o godz. 19.45, zakończenie około pół godziny po północy.

5. W przyszłą niedziele o godz. 10.30 Eucharystia w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i po niej spotkanie opłatkowe.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na zewnętrzną iroczystość św. Pawła Pustelnika. Na Mszę świętą na godz. 12.00 zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, albowiem w kościołach paulińskich, św. Paweł czczony był od zawsze jako opiekun dzieci, a w Jego uroczystość błogosławiono dzieci i kobiety w stanie błogosławionym. Im też rozdawano smakołyki pustyni, będące zapowiedzią słodyczy Eucharystii i życia wiecznego. Po Mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom.

7. W ramach wizyty duszpasterskiej 17 stycznia udamy się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii:
 
Plan kolędy przedstawia się następująco:

Poniedziałek 17 stycznia – ul. Bolesławiecka, Złotoryjska, Strzegomska, Robotnicza, Góralska, Braniborska
Wtorek 18 stycznia – ul. Nowy Świat, Nabycińska, Legnicka, Dobra oraz Jana Pawła II
Śoda 19 stycznia – ul. Św. Antoniego, Podwale, Zelwerowicza, Drzewna, Sokolnicza, Sikorskiego, Pl. Orląt Lwowskich
Czwartek 20 stycznia – ul. Św. Mikołaja, Ruska, Włodkowica, Cieszyńskiego

8. Dziękujemy z całego serca wszystkim dbającym o piękno naszej świątyni oraz wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom.