Paulini Wrocław

1 Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego OGŁOSZENIA

1 Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego OGŁOSZENIA

1. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy dzisiaj – na wszystkich Mszach świętych. Od poniedziałku do środy Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30, 18.00 i 19.30.

2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, a nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą w niedzielę wielkopostną o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i wypraszania ducha skruchy i nawrócenia.

3. W przyszłą - II niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes”, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy w tym dniu przede wszystkim wesprzeć naszych paulińskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych i edukacyjnych. Chcemy wspomóc ich posługę także przez ofiary, jakie będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem po każdej Mszy świętej.4.     Zrodziła się rok temu nowa inicjatywa, byśmy w czwartki mieli możliwość dłuższej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z myślą o wielu osobach, które kończą pracę późnym popołudniem, zapraszamy na tą adorację - w każdy czwartek od godz. 19.00 do 22.00. W czasie tych adoracji jest również możliwość spowiedzi świętej.

5. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania od godz. 22.00 do 5.30 w sobotę kościół będzie zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła w nocy będą możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę.

6. Przyszła sobota to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 9.00. Zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

7. W przyszłą niedzielę małżeństwa i rodziny będą nas zapraszać na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. W naszej parafii rozpoczną się 1 marca. Spotkania w poniedziałki i środy o godz. 19.30 w kościele.

8. Trwają prace przy budowie toalety. Budowa potrwa jeszcze ponad trzy tygodnie. Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Zebraliśmy już 63 000 zł. Pokornie nadal prosimy o pomoc finansową w doprowadzeniu dzieła do radosnego końca.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą Barbarę Jachowicz oraz naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…