Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego
 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, rozpoczynając od jutra - okres zwykły. Tradycyjnie w Polsce choinki i szopka -  w wielu kościołach - pozostają do święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego. 
 2.  Dzisiejszej niedzieli – wyjątkowo - na Mszę św. o godz. 10.30, a po Niej na spotkanie opłatkowe i zmianę tajemnic - zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową.  Z kolei na Mszę św. o godz. 12.00 w szczególny sposób zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, bowiem bezpośrednio po Niej odbędą się „Jasełka” - w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 41 -  imienia św. Jana Pawła II. 
 3. Nowenna ze śpiewem hymnów ku czci Patriarchy Zakonu Paulinów - św. Pawła I Pustelnika, zwana „Pawełkami”,  połączona jest codziennie z Mszą św. o godz. 18.00.  Dzisiaj, z racji niedzieli, będzie miała miejsce o godz. 17.30. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy. 
 4. W najbliższą środę,  tj. 15 stycznia – Uroczystość św. Pawła I  Pustelnika – Patriarchy naszego Paulińskiego Zakonu. To największe święto paulińskie w ciągu całego roku. Podczas Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00, jako paulini odnowimy nasze śluby zakonne. Będąc synami św. Pawła I Pustelnika, polecamy się w tym dniu  Waszej szczególnej pamięci modlitewnej.
 5. Kalendarz liturgiczny:
  -    w czwartek - 16 stycznia - święto Matki Bożej Królowej Pustelników. Nasza wspólnota paulińska, na Mszy św. o godz. 7.00 odnowi swoje przymierze z Maryją.
  -    w piątek – wsp. św. Antoniego, opata. 
 6. W przyszłą niedzielę, tj. 19 stycznia zapraszamy z kolei wszystkich - na zewnętrzną Uroczystość św. Pawła I Pustelnika. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi, znany nam z posługi w naszej parafii - o. Grzegorz Libuda, obecnie pracujący w Łukęcinie. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, albowiem w kościołach paulińskich, św. Paweł czczony był od zawsze jako opiekun dzieci, a w Jego uroczystość błogosławiono dzieci i kobiety spodziewające się potomstwa. Im też rozdawano smakołyki pustyni, będące zapowiedzią słodyczy Eucharystii i życia wiecznego. Myślę, że smakołyki będą czekały na dzieci również i w tym roku. 
 7. Najbliższy piątek 17 stycznia to trzeci piątek miesiąca. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich na NOCNE CZUWANIE Z MARYJĄ. Początek czuwania o godz. 19.45. Składać się na nie będzie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Zakończenie około pół godziny po północy.
 8. Od 18 stycznia rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszej archidiecezji obchody te rozpoczną się o dzień później, czyli w niedzielę 19 stycznia. Jak co roku, pragniemy ten tydzień przeżywać w Dzielnicy Czterech wyznań, którą od lat już współtworzymy. W związku z tym, już dzisiaj zapraszamy wszystkich na nabożeństwo ekumeniczne, które będzie miało miejsce w naszej parafii 25 stycznia /sobota/ o godz. 17.00. 
 9. Dziękujemy naszym parafianom za przyjęcie kolędy do swoich domów. Plan kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco: w poniedziałek 13.01 ul. Św. Antoniego i Ruska (w całości); we wtorek – 14.01 ul. Legnicka 24 do 28; w czwartek 16.01 - Odra Tower, ul. Pl. Orląt Lwowskich, Podwale i Tęczowa (w całości); w piątek – 17.01 – ul. Legnicka 30, św. Barbary i Włodkowica (w całości). Ostatnim dniem kolędy jest sobota - 18.01 -  Przypominamy, że w tym dniu zaczyna się ona od godz. 14.oo. Odwiedzimy ul. Drzewną, Kaczmarskiego, Sikorskiego, Sokolniczą i Zelwerowicza. Na kolędę uzupełniającą wyznaczony został dzień 20 stycznia, tj. poniedziałek. Obejmuje ona wszystkich parafian, którzy pragnęli nas przyjąć, ale z różnych przyczyn nie mogli tego uczynić we wcześniej przewidzianych terminach.  
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…