Paulini Wrocław

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent. To czas szczególnego, ale zarazem RADOSNEGO oczekiwania, na przyjście Pana Jezusa. Adwent w liturgii Kościoła, ma  zawsze podwójny charakter: W pierwszej jego części do 17.XII, chce nas upewnić, że nasz Pan, przyjdzie po raz drugi  na końcu czasów. Druga część to okres bezpośredniego już, przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego, podobnego do nas we wszystkim, oprócz grzechu. 
 2. Pierwsza niedziela adwentu, jest zarazem I niedzielą miesiąca. Z tej racji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.13.00 do 18.00. Modlitwa Nieszporów o godz. 17.30. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które dzisiaj przeznaczamy na wszelkie renowacje związane z naszą świątynią. 
 3. Jak co roku, czas Adwentu, w naszej parafii, rozpoczynamy adwentowymi rekolekcjami, które będą trwały: od dzisiaj do 3 grudnia (tj. do środy). Wygłosi je  do nas, Br. Jan Kania – z zakonu Braci Kapucynów, posługujący obecnie jako duszpasterz w jednej z parafii w Krośnie. Życzymy Mu, by współpracując z łaską Ducha św. otwierał nas na Boże Słowo i Bożą miłość.
  Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, a w dni powszednie, na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych !!!!!!!!!! 
 4. W najbliższy piątek tj. 06 grudnia br. nasza parafia przeżywać będzie coroczny ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Mikołaja. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00, ku czci świętego Patrona, będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi nasz współbrat o. Dariusz Laskowski – paulin Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy. Uroczystą Mszę świętą, tradycyjnie w tym dniu,  poprzedzi o godz. 17.30 modlitwa Akatystu ku czci św. Mikołaja, w wykonaniu chóru parafialnego „ Vita Nova”.
          Na te wszystkie uroczystości wszystkich  serdecznie zapraszamy, a szczególnie dzieci wraz z rodzicami, albowiem mamy już wiadomość, że święty Mikołaj się do nas wybiera i na pewno przybędzie. 
 5. Adwent, to czas czuwania. Zapraszamy na Msze św. RORATNIE ku czci Matki  Bożej, by z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Msze święte RORATNIE sprawowane będą, za wyjątkiem wtorków i czwartków codziennie o godzinie 7.00. We wtorki i czwartki zapraszamy na Roraty dzieci i dorosłych o godz. 18.00. 
 6. Jak co roku, mamy już świece Caritas – szczególny znak naszej pamięci o najuboższych. Możemy je nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt: duża – 14 zł.; mała – 6 zł. Są również do nabycia w zakrystii, poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy świętej. Ofiara dobrowolna. 
 7. Kalendarz liturgiczny:
  -       we wtorek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, kpł.
  -       w piątek – w naszej parafii Urocz. Odpustowa ku czci św. Mikołaja bpa.
  -       w sobotę – wsp. św. Ambrożego, bpa i dk.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o nowych powołaniach kapłańskich i zakonnych, a także o intencji wynagradzającej za grzechy – Najświętszemu Sercu Jezusa. W sobotę z kolei, w szczególny sposób o godz. 11.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, którą o poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30. 
 9. Tradycją lat ubiegłych, zapraszamy razem z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Adwentowe Koncerty u Paulinów. Pierwszy z koncertów, na który składać się będzie muzyka organowa w wykonaniu studentów akademii, odbędzie się już dzisiaj o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 10. Ponawiamy nasz gorący apel w związku ze zbliżającym się we Wrocławiu Europejskim Spotkaniem Młodych – „TAIZE”. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy chcieliby przyjąć młodzież pod swój dach. Rodziny lub poszczególne osoby, które mogą dać nocleg przybyłej do naszej parafii młodzieży, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św., lub do kancelarii parafialnej w dniach jej urzędowania. Kochani bardzo liczymy na otwartość Waszych serc i prosimy o decyzję dotyczącą tej sprawy albowiem do 21 grudnia powinny już wpłynąć do centrum organizacji spotkania wszystkie decyzje odnośnie przyjęcia gości. Za organizację Spotkania Młodzieży z ramienia parafii odpowiedzialny jest o. Marcin. 
 11. Przyszła niedziela 08 grudnia, II niedziela Adwentu zbiega się w liturgii z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Godzinę Łaski w tym dniu będziemy mogli przeżyć najpiękniej, jak jest to tylko możliwe -  uczestnicząc mianowicie - we Mszy św. o godz. 12.00.  I na tę Mszę wszystkich najserdeczniej zapraszamy. W trakcie tej Eucharystii będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 
 12. Zgodnie z Inicjatywą Konferencji naszego Episkopatu w II niedzielę adwentu, czyli za tydzień, już po raz XX obchodzić będziemy Dzień modlitwy i materialnej pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dlatego w całej Polsce po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek, jako wyraz naszej solidarności z naszymi braćmi i siostrami, którym przyszło żyć i wzrastać w wierze w warunkach o wiele trudniejszych niż nasze.  
 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafianWieczny odpoczynek racz im dać Panie…