Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą
 1. Zapraszamy dziś do włączenia się w modlitwę za nasze miasto Wrocław. Rozpoczęcie procesją z bazyliki św. Elżbiety /kościół garnizonowy/ o godz. 16.00, zakończenie Mszą Świętą w kościele św. Doroty i Stanisława. W tej modlitwie pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za uratowanie nas od kataklizmów oraz prosić, by dobry Bóg nas od nich zachował.
 2. Przypominamy, że każdego tygodnia Msze św. niedzielne, będą miały inny charakter: i tak, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.30 - Msza św. z chrztem dzieci z małżeństw sakramentalnych; w drugą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 13.30 w intencjach chorych przygotowywana przez Koinonię - Jan Chrzciciel; w trzecią niedzielę w intencji Rodziny Różańcowej; a w czwartą niedzielę o godz. 10.30, modlimy się wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, w intencjach rodzin. Serdecznie zapraszamy
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w piątek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  • w sobotę - wspomnienie św. Wacława
 4. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Obędzie się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania kościół będzie zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła będą możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę.
 5. W przyszłą sobotę zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na modlitwę różańcową o godz. 10.30, zakończoną indywidualnym
  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. Rusza na nowo projekt „Dzieciaki” organizowany przez Dzielnicę Czterech Świątyń. Warsztaty „Dzieciaki” to cykl bezpłatnych zajęć z edukacji międzywyznaniowej, podczas których dzieci (w wieku 8-12 lat) mają okazję poznać tradycję wyznania ewangelickiego, katolickiego, prawosławnego i judaizmu. Każde z czterech spotkań koncentruje się na innym wyznaniu. Rodziców, których dzieci chciałyby włączyć się w tę wspólną inicjatywę, prosimy o zapoznanie się z plakatem w gablocie przed świątynią.
 7. Są jeszcze miejsca na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w związku z obchodami uroczystości ku czci Matki Bożej Różańcowej 6 października. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii. Koszt 50 zł.
 8. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i parafii, których Bóg odwołał do siebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....