Paulini Wrocław

Oto Matka Twoja

Oto Matka Twoja

Oto Matka Twoja • 30 spotkań z Maryją

Przygotowanie do oddania się Bogu przez Maryję

Wtorki • godz. 19:00 • Katecheza i wspólna modlitwa
• prowadzi: o. Maksymilian

To Ona pragnie, abyś zamieszkał w Jej Sercu

Maryja czeka na Twoją decyzję i łagodnie pyta, czy chcesz oddać się Jej całkowicie, a przez Jej ręce ofiarować się Jezusowi Chrystusowi? Każdy może oddać się Maryi. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński wzywał każdego do oddania się „aż w niewolę miłości":

„Nie jest to droga tylko dla wybranych. Dlatego my, biskupi, zwracamy się do wszystkich i wszystkich wzywamy, zachęcamy, prosimy: oddajcie się Matce Bożej! Oddajcie się tej słodkiej, niezawodnej Ratowniczce, która z najgłębszej przepaści wyciąga ludzi do swojego Syna. Ona Wam krzywdy nie wyrządzi, nie zażąda od Was więcej, niż możecie dać, ale uczyni Wasze życie pełniejszym, doskonalszym, bardziej chrześcijańskim. Staniecie się przez to Jej pomocnikami w dziele zbawienia innych, a Ona takie będzie Wam najskuteczniejszą, na każdą chwilę niezawodną Pomocą. Życie Wasze nabierze nowego blasku i nowego sensu".
(List pasterski Episkopatu Polski o osobistym oddaniu się w macierzyńską niewolę Maryi za Kościół, 21 III 1979 r.)

Zaufaj Matce Bożej. Ona Ci zaufała, Ona też cię w tym poprowadzi.

Przygotowanie łączy się ze zobowiązaniem codziennego, samodzielnego odprawiania programu ćwiczeń duchowych. Zastanów się, jak możesz zorganizować swoje życie duchowe w tym czasie, by każdego dnia znaleźć przynajmniej 30 min na osobiste spotkanie z Bogiem i Maryją w modlitwie.

Jeśli oddałeś się już kiedyś Maryi, ten program kierujemy również do Ciebie. Maryja zaprasza Cię, abyś to przymierze teraz odnowił, pogłębił i wzmocnił.

Pierwsze spotkanie 3 listopada, rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 18:00, która będzie sprawowana w intencji wszystkich uczestników 30-dniowych rekolekcji "Oto Matka Twoja".

W kolejnych tygodniach będziemy zgłebiać następujące tematy:

3 XI - Maryja potrzebuje Twojego oddania. Jak być narzędziem w Jej ręku?

10 XI - Oddać się Maryi najlepiej. Jakie ma być moje zawierzenie?

17 XI - Maryja pragnie, abyś oddawał Jej wszystko.

24 XI - Jaki jest najlepszy sposób poznania woli Bożej?

1 XII - "Od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie."

8 XII - Dzień Zawierzenia

Materiały ćwiczenia duchowych będziemy rozprowadzać w czasie pierwszego spotkania. Warto zaopatrzyć się wcześniej w książkę: "O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza a Kempis.

Kolejne edycje rekolekcji "Oto Matka Twoja" planujemy zorganizować w Wielkim Poście i w maju.

W razie pytań napisz: spotkania.u.Matki@gmail.com

Galeria

"Oto Matka Twoja" - dzień oddania

Maryja bardzo Wam dziękuje, że odpowiedzieliście na Jej wezwanie do tego, aby zawierzyć się Jej całkowicie. Ona Was prowadziła przez te wszystkie dni i jestem przekonany, że najlepiej zaplanuje dla Was przepiękny dzień oddania - 8 grudnia. Mamy teraz wyjątkowy czas i niestety ze względu na...

czytaj więcej

"Oto Matka Twoja" - zmiany

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, odwołujemy wtorkowe katechezy, które miały towarzyszyć przygotowaniom do oddania się w niewolę miłości. Zapraszamy, aby przeżyć te rekolekcje razem z Jezusem i Maryją w swoim domu wg wskazówek zawartych w zeszytach ćwiczeń. Teraz trudno...

czytaj więcej